· Konsultacijos
· Teisiniai pagrindai
· Mokesčių sistema
· Atsakymai į klausimus

Prašymas atleisti iš darbo (šablonas darbuotojui)

Prašymas atleisti iš darbo (šablonas darbuotojui).docx

Failas parsisiuntimui: Prašymas atleisti iš darbo (2024 metais galiojanti forma).

 

Pastabos dėl šablono pildymo:

• Prašyme darbuotojas nurodo savo pareigas (kaip pateikta jo darbuotojo sutartyje) vardą, pavardę bei kitą reikalinga informaciją.
• Prašymas gali būti adresuojamas direktoriui, skyriaus vadovui, personalo skyriui ar kitam konkrečioje įmonėje veikiančiam organui pagal vidinę tvarką, todėl kiekvienu atskiru atveju ši eilutė gali skirtis.
• Prašyme svarbu nurodyti prašymo datą, ji turi sutapti su darbdavio informavimo (prašymo įteikimo) data.
• Prašyme nurodoma atleidimo data atsižvelgiant į būtiną įspėjimo laikotarpį (pagal naudojamą DK straipsnį) arba susitarimą su darbdaviu. Svarbu atsiminti, kad prašyme nurodyta atleidimo data yra paskutinė darbuotojo darbo diena, o ne diena, kada darbuotojas nebedirba.
• Prašyme turi būti nurodomas straipsnis pagal kurį darbuotojas pageidauja būti atleistas, nuo to gali priklausyti išeitinės kompensacijos mokėjimas bei kitos aplinkybės, todėl svarbu gerai suprasti kuris darbo kodekso straipsnis yra taikomas ir kokias sąlygas jis numato. Plačiau apie tai galite skaityti svetainės skiltyje Darbo sutarties nutraukimas.

Parengta remiantis

1. Darbo kodeksas; e-seimas.lrs.lt
2. Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. gruodžio 13 d. įsakymas Nr. A1-767 “Dėl metinių vidutinio mėnesio darbo dienų ir vidutinio mėnesio darbo valandų skaičių 2020 metais patvirtinimo” e-seimas.lrs.lt


Reikalinga profesionali konsultacija?

Vis dar turite klausimų? Mes pasiruošę Jums padėti!