· Konsultacijos
· Teisiniai pagrindai
· Mokesčių sistema
· Atsakymai į klausimus

Individualios veiklos kodai

Informacija parengta remiantis teisės aktais, galiojusiais 2021-01-01

Pradėdamas individualią veiklą asmuo turi pateikti prašymą (įregistruoti savo individualią veiklą) VMI informacinėje sistemoje Mano VMI. Fizinio asmens, pradedančio vykdyti individualią veiklą, prašymas įregistruoti į mokesčių mokėtojų registrą žymimas kodu REG812. Šio prašymo pagrindu mokesčių mokėtojui yra suteikiamas Individualios veiklos pažymos numeris, o asmuo gali pradėti vykdyti pasirinktą veiklą nuo teisingai užpildyto prašymo pateikimo dienos.

Individualios veiklos pažymėjimas leidžia vykdyti bet kokią įstatymų nedraudžiamą veiklą, išskyrus veiklą, kurią galima vykdyti tik sudarius darbo sutartį ar įsteigus įmonę.

Pagrindinė veiklos rūšis turi būti nurodoma prašymo pildymo metu (4 žingsnis), šiam tikslui yra sudarytas veiklų sąrašas (Statistikos departamento teisės aktas), vadinamas Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriumi. Klasifikatorius dažnai žymimas tiesiog EVRK 2 red. pavadinimu.

Planuodami verslo pradžią, pasidomėkite kokie individualios veiklos kodai geriausiai apibūdina Jūsų veiklos rūšį. Atminkite, kad yra galimybė nurodyti ne tik pagrindinės veiklos kodą, bet ir keletą kitų, papildomų veiklų kuriomis planuojate užsiimti.

 

Individualios veiklos kodai, paieška:

Greita veiklos kodų paieška (spausti čia)

Klasifikatorius EVRK 2 Red.

 

Pastaba:
Kodas pagal EVRK 2 red. formatuojamas klases atskiriant taškais, tačiau VMI sistemoje naudojama kodo struktūra be šių taškų.

Parengta remiantis

1. Oficialiosios statistikos portalas / LR Statistikos departamentas
2. Statistikos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės
3. Teisės aktų registras / ETAR
4. Mano VMI / vmi.lt


Reikalinga profesionali konsultacija?

Vis dar turite klausimų? Mes pasiruošę Jums padėti!