· Konsultacijos
· Teisiniai pagrindai
· Mokesčių sistema
· Atsakymai į klausimus

Interneto adreso registravimas

Informacija parengta remiantis teisės aktais, galiojusiais 2023-02-01

Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje labai svarbu sukurti apčiuopiamą domeno vardą (Interneto adresą) savo naujam verslui. Nors socialinės žiniasklaidos platformos yra puikus būdas užmegzti ryšį su klientais, turėti savo domeno vardą ir svetainę yra labai svarbu kuriant tvirtą prekės ženklo tapatybę ir įtvirtinant savo verslą kaip patikimą subjektą.

Jūsų domeno vardas yra jūsų verslo atspindys, todėl jį reikėtų rinktis atidžiai. Jį turėtų būti lengva įsiminti, jis turėtų būti susijęs su jūsų verslu ir, idealiu atveju, jame turėtų būti jūsų įmonės pavadinimas. Geras domeno vardas gali padėti klientams lengvai jus rasti internete ir pagerinti jūsų prekės ženklo įvaizdį, o prastas domeno vardas gali būti klaidinantis ir sunkiai įsimenamas, todėl gali pakenkti jūsų buvimui internete.

Be to, turėdami savo interneto adresą ir svetainę, galite geriau kontroliuoti savo prekės ženklo įvaizdį internete. Socialinės žiniasklaidos platformos atsiranda ir išnyksta, tačiau jūsų svetainė yra nuolatinė, jums priklausanti ir jūsų kontroliuojama priemonė. Tai reiškia, kad savo buvimą internete galite pritaikyti prie savo verslo poreikių, pristatyti savo produktus ir paslaugas bei kurti profesionalų ir patikimą savo įmonės įvaizdį.

Taigi, jei pradedate naują verslą, būtinai skirkite laiko sukurti reprezentacinę interneto svetainę, užregistruokite savo prekės ženklą ar įmonės pavadinimą atitinkantį domeno vardą, kad jūsų verslas turėtų geriausią galimybę sėkmingai veikti internete.

 

Domeno vardo tikrinimas:

 

Patarimai renkantis interneto adresą:
Jūsų domeno vardas turėtų būti trumpas, paprastas ir lengvai įsimenamas. Venkite sudėtingų ar neaiškių žodžių, kurie gali suklaidinti klientus.

Naudokite su jūsų verslu susijusius raktažodžius: Įtraukite su savo verslu susijusius raktinius žodžius, kad pagerintumėte savo reitingą paieškos sistemoje ir klientai galėtų lengviau jus rasti internete.

Venkite skaičių ir brūkšnelių: Dėl skaičių ar brūkšnelių naudojimo jūsų domeno vardą gali būti sunku įsiminti ar teisingai įvesti. Geriausia laikytis tik raidžių.

Rinkitės unikalų: Jūsų domeno vardas turėtų būti unikalus ir išsiskirti iš konkurentų. Venkite bendrinių ar pernelyg dažnai vartojamų terminų, kurie gali susilieti su kitomis įmonėmis.

Atsižvelkite į savo prekės ženklą: Jūsų domeno vardas turėtų atitikti bendrą prekės ženklo strategiją. Įsitikinkite, kad jis atspindi jūsų prekės ženklo vertybes ir įvaizdį, kurį norite perteikti klientams.

Pasirinkite tinkamą aukščiausio lygio domeną: Domeno galūnė (pvz., .lt .com, .net, .org) gali turėti įtakos tam, kaip žmonės suvokia jūsų verslą. Apsvarstykite, koks plėtinys yra prasmingiausias jūsų verslui ir auditorijai.

Atsižvelkite į galimus apribojimus: Dalis neregistruotų vardų yra rezervuoti ir jų užregistruoti nepavyks, taip atsitinka retai, tačiau tokia galimybė išlieka. Be to, egzistuoja tam tikri apribojimai žodžiams kurie gali būti naudojame antro lygio domenuose. Tarp jų – lietuvos vardas. Domenus su lietuvos vardu galima užregistruoti tik gavus specialų leidimą. (žr. CloseDėl Lietuvos vardo vartojimo interneto domenų varduose taisyklių patvirtinimo).

Laikydamiesi šių patarimų, galite sukurti įsimintiną, aktualų ir jūsų prekės ženklo tapatybę atspindintį domeno vardą.

Parengta remiantis

1. Civilinis kodeksas (žr. 2.39-2.43 str.)
2. domreg.lt procedūrinis reglamentas.
3. Dėl Lietuvos vardo vartojimo interneto domenų varduose taisyklių patvirtinimo. https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.354671?jfwid=


Reikalinga profesionali konsultacija?

Vis dar turite klausimų? Mes pasiruošę Jums padėti!